q Makijaż permanentny to alternatywa dla codziennego makijażu wykonywanego przy użyciu kosmetyków kolorowych. Nazywany jest inaczej mikropigmentacją, ponieważ jego wykonanie polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu, który podawany jest dla drugiej lub trzeciej warstwy naskórka. To właśnie odróżnia makijaż permanentny to zwykłego tatuażu – pigment jest wprowadzany płycej, co również przekłada się na trwałość efektu.
Makijaż permanentny poprzedzony jest zawsze konsultacją z klientką. Przeprowadzamy wywiad, aby ocenić ewentualne przeciwwskazania do zabiegu, a także poznać indywidualne oczekiwania. To również moment, kiedy wykonujemy próbny rysunek. Dopiero potem przechodzimy do zabiegu właściwego. Następnie zapraszamy do konsultację pozabiegową i wykonanie ewentualnej korekty.
Spersonalizowany makijaż permanentny
Każda kobieta ma swoje własne, niepowtarzalne atuty i cechy, które makijaż permanentny ma podkreślić i zaakcentować. Zachęcamy więc do kierowania się własnymi upodobaniami, zamiast podążać za powtarzalnymi kanonami piękna, które szybko przemijają.
Do każdej klientki podchodzimy indywidualnie, zwracając uwagi na jej największe zalety. Makijaż permanentny dopasowujemy do jej urody dla uzyskania pożądanych efektów bez karykaturalnego przerysowania.
Wykonujemy:
- makijaż permanentny brwi – stosujemy różne metody pigmentacji brwi, w tym metodę pudrową, ombre i microblading, co pozwala nam uzyskać bardzo naturalny, delikatny efekt, jak również zdecydowanie bardziej podkreślone oko
- makijaż permanentny ust – możemy wzmocnić kolor czerwieni na całej powierzchni ust lub tylko na ich krawędzi, uzyskać efekt subtelnej, bezkonturowej pomadki, jak również mocno podkreślonej szminką ust wraz z wyraźnie zaznaczonym konturem
- makijaż permanentny oczu – wybierając odpowiednią metodę, jesteśmy w stanie uzyskać naturalny efekt delikatnego zagęszczenia brwi, jak też zdecydowanie bardziej zaakcentowanego spojrzenia


Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?
Makijaż permanentny powinien utrzymywać się od 1 roku do 3 lat. Zależy to jednak od wielu czynników, jak np. kondycja i rodzaj skóry, głębokość wprowadzenia pigmentu, obszar zabiegu (na powiekach efekt utrzymuje się dłużej) i pielęgnacji pozabiegowej.